MD Formatura Metadecor aluminium
   

RESTAURANT ´SIZZLES AT THE PARK´ IN APELDOORN

Architect: Studio Océan │ Opdrachtgever: PIMA B.V. │Gerealiseerd in: 2021 │ Fotografie: Sizzles at the Park

ProductMD Formatura 
Type: MD DE 130
Materiaal: Aluminium
Hoeveelheid
: 98 m²
Oppervlakte behandeling: Natural anodisatie

Aluminium wand vertelt geschiedenis

Op steenworp afstand van het Oranjepark in Apeldoorn ligt restaurant ´Sizzles at the Park´. Het monumentale pand aan Kerklaan 17 is één van de oudste gebouwen die aan het Oranjepark zijn geplaatst. In samenwerking met Studio Océan heeft Metadecor hier een in het oog springende aluminium wand gecreëerd.  Met een uniek MD Formatura-patroon is modern design perfect verweven met het historische karakter van het pand.

Een sierlijk patroon

De architect van Studio Océan liet zich voor het ontwerp van de afscheiding inspireren door het nabijgelegen Oranjepark. Het patroon is gebaseerd op de eerste 19e-eeuwse plattegrond van de ontwikkeling van het Apeldoornse parkengebied, met het Oranjepark als middelpunt. Het ontwerp weerspiegelt kenmerken van de indertijd populaire Engelse landschapsstijl, zoals gebogen paden en een sierlijke vijverpartij.

MD_Formatura_sizzle_park

Ook de elementen die het patroon maken zijn een treffende historische verwijzing. Het restaurant is namelijk gevestigd in de voormalige Sociëteit van Apeldoorn, die voortkomt uit de schutterij van koning Willem III. Hij organiseerde schutterswedstrijden op Paleis Het Loo. De schildvormen in het wandpatroon verwijzen naar de trofeeën die winnaars van deze wedstrijden lieten graveren met hun naam en jaartal.

MD Formatura aluminium afscheiding

Techniek op maat

Het hoofdgebouw van het restaurant bestond al, maar de uitbouw was nieuw. Om tot een kloppend ontwerp te komen en een perfecte pasvorm van de panelen te garanderen, is alles ingescand met een pointcloud. Hiermee beschikten we over een nauwkeurig en compleet beeld van de werkelijke basis.
Het patroon is met MD Formatura (patroon DE 130) in de panelen gestanst. De oppervlakte van het aluminium is geanodiseerd in een naturel (blanke) uitvoering. De panelen zijn uiteindelijk naadloos bevestigd met ons MD Resto systeem.
Het was een uitdaging om de meer dan 5 meter hoge panelen binnen een korte productietijd te produceren en te anodiseren, maar Metadecor is hier opnieuw in geslaagd.

MD Formatura Sizzles at the park

Licht, kleur en kunst

Door te spelen met licht en kleur is een waar kunstwerk gecreëerd, dat verandert met het moment van de dag. Overdag toont het patroon zich bescheiden, maar zodra de avond valt, komt het tot leven in een betoverend schilderachtig tafereel.
Bij restaurant Sizzles at the Park dineer je bij een decor dat verhalen uit het verleden serveert. Een ervaring die niet alleen de zintuigen prikkelt, maar ook de kracht van vakmanschap en innovatief design laat zien.

MD Formatura aluminium afscheiding

In dit project is verwerkt